Na skróty:

Etapy realizacji nadruku:

1
2
3
4

1. Przygotowanie grafiki do druku:

  • Projekt nie może przekraczać wymiarów: sitodruk – 37 x 46 cm, termotransfer – 58 x 40 cm.
  • Maksymalna ilość kolorów w projekcie: sitodruk – 6 kolorów, sitodruk CMYK – nadruk w pełnym kolorze, termotransfer – nieograniczona liczba kolorów.
  • Grafiki do nadruku CMYK powinny być przygotowane w skali 1:1 w rozdzielczości 300 DPI.
  • W przypadku projektu wektorowego wszystkie czcionki powinny zostać zamienione na krzywe.
  • Kolorystyka Pantone – firma AMprint dobiera kolory najbardziej pasujące do projektu.
  • Akceptujemy pliki w formacie PDF, AI oraz CDR.

2. Separacja i przygotowanie projektu do naświetlenia:

Po otrzymaniu plików Nasz grafik przystępuje do przygotowania projektu do naświetlenia. Wiąże się to z procesem separacji kolorów, gdzie każdy kolor to osobna warstwa, a zarazem osobne sito do naświetlenia. Tak więc przy projekcie 6-cio kolorowym grafik musi przygotować separację 6 kolorów, po jednym kolorze na każdym sicie. W przypadku prostych separacji nie są pobierane żadne dodatkowe koszty za przygotowanie projektu do naświetlenia. Pojawiają się one jedynie w przypadku skomplikowanych grafik rastrowych bądź podczas przygotowywania plików do nadruku CMYK w pełnym kolorze.

3. Naświetlanie sit:

Gdy grafik przygotuje separację projektu trafia on do naświetlania. Kadra doświadczonych pracowników ocenia projekt i dobiera rodzaj sita o odpowiedniej gęstości siatki i przystępuje do procesu przygotowania sit. W przypadku grafik wektorowych proces ten trwa bardzo szybko za sprawą nowoczesnej maszyny I-Screen. W przypadku nadruków rastrowych i CMYK proces ten jest dłuższy, ponieważ wiąże się z koniecznością przygotowania klisz, które w tym przypadku są niezbędne do naświetlenia sita.

4. Dobieranie koloru i drukowanie:

Po naświetleniu wszystkich sit kolorysta dobiera kolory farb według kolorów Pantone wypisanych w zleceniu. Po dobraniu odpowiednich kolorów wzór jest gotowy do nadruki na odzieży. Zaraz  po wydrukowaniu produkcji klient zostaje poinformowany o możliwości odbioru towaru.

Nie masz umiejętności graficznych?

Nic straconego! Nasz grafik przygotuje dla Ciebie projekt według Twoich wytycznych.

Formularz Kontaktowy

Ważne informacje odnośnie zlecenia wykonania projektu! 

Masz zdjęcie, szkic, lub jakąś inną inspirację, która odzwierciedla Twój pomysł?
Pokaż ją Naszemu pracownikowi. Im więcej informacji dostanie, tym szybciej przygotuje projekt, który sprosta Twoim oczekiwaniom.